XVIII izložba dečijih likovnih radova „PLAVA PLANETA“

Izvor: ceoor.edu.rs

U PONEDELJAK, 22.aprila 2019. godine povodom Dana planete Zemlјe u vrtiću CICIBAN otvorena je 18. izložba dečjih likovnih radova na temu ekologije pod nazivom „PLAVA PLANETA“. Ovogodišnja izložba je imala za temu UGROŽENE VRSTE.

Radovi su stigli iz škola i vrtića iz Kragujevca Novog Pazara, Beograda, Aranđelovca, Lapova, Gruže, Donje Šatornje… Ukupna broj radova je 646 + jedna skulptura i to: vrtići – 183, I-IV razred – 143, V-VIII razred – 314 i srednje škole – 6+1 skulptura.

Žiri je odlučio da se dodeli 18 nagrada u kategorijama vrtića, I-IV razred i V-VIII razred osnovnih škola i srednjim školama. Nagrade je obezbedio Grad Kragujevac.

Izložbu je otvorito Dragan Marinković, šef službe za zaštitu životne sredine,

Ovom prilikom nagradu za učešće u organizaciji izložbe Plava planeta dobiće i PU „Nada Naumović“ i PU „Đurđevdan“.

Organizator je Centar za ekološko obrazovanje i održivi razvoj u saradnji sa Ministarstvom prosvete – Školska uprava Kragujevac i grad Kragujevac koji od 2002. godine kada je prvi puta održana ova izložba  podržava i obezbeđuje nagrade za učesnike.