Otvoren Školski biološki centar

Dana, 26. aprila 2018. godine otvoren je Školski biološki centar u Botaničkoj bašti. Ovo je zapravo završetak prve faze u kojoj je izrađeno šest radionica (kutije osećaja, reciklažne kofe, pizza bašta, mini bašte, senzitivna staza i apotekarski vrt).

Otvaranju su prisustvovali Nedeljko Manojlović, član Gradskog veča za obrazovanje, Gorica Đelić, upravnik Botaničke bašte i Nataša Pešić, načelnik uprave za upravljanje projektima. Svečano otvaranje su uveličali i učenici Muzičke škole "dr Miloje Milojević", kao i dr Vladimir Perić koji je govorio o ekopoetici.
Inače nosilac ovog projekta je Centar za ekološko obrazovanje i održivi razvoj u partnerstvu sa Prirodno-matematičkim fakultetom Kragujevac i NVO Janun iz Hanovera.