Otvorena je još jedna nova prodavnica bez plastike!

U proteklih pedeset godina način života se bitno promenio i plastika je naprosto preplavila planetu. Kratkotrajno gledano plastika je unapredila naš životni standard i olakšala naše živote, ali dugotrajno gledano ona je velika pretnja kako za naše tako i za zdravlje cele planete. Ljudi ne obracaju paznju na to gde je izlozena hrana i pice koje konzumiraju i nemaju dobru svest o tome. Ako hrana koju covek koristi stoji u plastici izlozen je velikom riziku od otrova i raznih hemikalija. Stoga mora biti oprezan kakve proizvode kupuje da bi sacuvao svoje zdravlje. Postoje ljudi koji se brinu o tome, i jedan od gradova u Nemačkoj, koji posebno vodi racuna o zdravlju i planeti. Taj grad se naziva Hanover. Prosle godine su poceli sa otvaranjem nove prodavnice koja ne prodaje plastiku. Naziv te radnje je Lola i ima izuzetno dobre proizvode. Pored organske hrane kao što su žitarice, orašasti plodovi, čokolade, oni prodaju i lekovita ulja, kreme, sapune, takodje i razne druge predmete od drveta i vune. Najviše prodaju sezonsku hranu jer je zdravija i ima vise vitamina. Glavni cilj im je da sačuvaju dragocene resurse naše planete i da ih ustede za buduce generacije. Preduzetnik radnje Michael Albert dao je intervju za projekat „Eko info“

Koja je bila vaša inspiracija za otvaranje ove radnje?
Moja inspiracija za otvaranje radnje je da se smanji plastični otpad, jer je veliko zagađenje i to je najveci problem okeana, i našeg okruženja naravno...Pa sam razmišljao o tome šta mogu lično učiniti da se izbegne otpad i da se smanji zagađenje.
Da li je često posećen, da li je popularan?
Postaje sve popularniji, tako, u prvih nekoliko meseci kao što je to u Nemačkoj postojale su samo dve ili tri, a sada ih ima oko 30,35 i sada osnivanje te prodavnice postaje veoma popularno...
Kada ste otvorili ovu radnju?
Prošle godine, da, imali smo samo prvi rođendan.

Autor teksta ANA TODOROVIĆ